HAYAT BÖYLE BİR ŞEY Reviewed by Momizat on . Geçmiş, şimdi, gelecek. Yani dün, bugün, yarın… Yaşamak bu üç zaman kavramı etrafında kader programı içerisinde dönüp durmak mıdır acaba? Çok şeyi öğrenme peşin Geçmiş, şimdi, gelecek. Yani dün, bugün, yarın… Yaşamak bu üç zaman kavramı etrafında kader programı içerisinde dönüp durmak mıdır acaba? Çok şeyi öğrenme peşin Rating: 0
You Are Here: Home » Naci Gümüş » HAYAT BÖYLE BİR ŞEY

HAYAT BÖYLE BİR ŞEY

HAYAT BÖYLE BİR ŞEY

Geçmiş, şimdi, gelecek. Yani dün, bugün, yarın… Yaşamak bu üç zaman kavramı etrafında kader programı içerisinde dönüp durmak mıdır acaba? Çok şeyi öğrenme peşinde koşan insan kendini öğrenmede ne kadar başarılı? Gözle görülemeyecek kadar küçük bir mikroba yenilecek kadar aciz olan insan neden böbürlenir? Ya da mucize bir vücuda sahip insan hangi sebeple kendini hor görür?

Kimisi düş kurar, kimisi düş görür. Kendi beninde yaşar kimisi, başkası için yaşar kimisi. Çocukluğunun tadına varan, gençliğini doya doya yaşayanın yanında, çocukluğunu gençliğini bilmeyen de var. Sevinç, mutluluk avansları acıya, kedere inkılâb eder bazen. Hayatın yükü ağırlaşır, yaşam zorlaşır. Hüzün bulutları dolaşır durur başının üstünde. Ayakları yere basmadan uçar gider kimisi, düşe kalka yokuşlara tırmanır kimisi. Sessiz çığlıklar içerisinde yuvarlanır bir başkası.

Bir ideale bağlanıp, davasına hayatını ipotek edenlerin yanında bir aşk uğruna ömrünü tüketenler. Mal mülk ve paradan başka hiçbir şey görmeyen gözlerin yanında, yaradılışın hikmetine vakıf olup yaşanması gerektiği gibi yaşayanlar da var belki.

Acılar kederler, sevinçler mutluluklar, çabalar gayretler, sabırlar çileler, dua ve dilekler, hayaller ümitler, gülmeler ağlamalar…

Hayat böyle bir şey işte…

 

Naci GÜMÜŞ

 

www.ergani.gen.tr

 

About The Author

Number of Entries : 235

Leave a Comment

LÜTFEN GEREKLİ ALANI DOLDURUNUZ *

© 2011 Powered By FSM FSM Team

Scroll to top