Gümüldür KOLOPHON Reviewed by Momizat on . KOLOPHON: Seferihisar’dan Gümüldür’e doğru yola çıkıldığında: Değirmendere-Örenşehir köyündedir. Anadolu’nun en eski kentlerinden biridir. MÖ.8 ve 7.yüzyıllarda KOLOPHON: Seferihisar’dan Gümüldür’e doğru yola çıkıldığında: Değirmendere-Örenşehir köyündedir. Anadolu’nun en eski kentlerinden biridir. MÖ.8 ve 7.yüzyıllarda Rating: 0
You Are Here: Home » GEZİ » GÜMÜLDÜR » Gümüldür KOLOPHON

Gümüldür KOLOPHON

Gümüldür KOLOPHON

KOLOPHON:

Seferihisar’dan Gümüldür’e doğru yola çıkıldığında: Değirmendere-Örenşehir köyündedir.

Anadolu’nun en eski kentlerinden biridir. MÖ.8 ve 7.yüzyıllarda: İonyanın en zengin kentlerinden biridir. Verimli toprakları, denizcilikteki ustalıkları ve lüks yaşama olan meraklarıyla bilinirler. Burada, günümüze kadar yapılan kazılar: mimari açıdan önemli buluntular ortaya çıkarmıştır. Fakat, bu kalıntılar, çok belirsiz olduğundan henüz tam olarak mahiyetleri açıklanamamıştır. Dolayısıyla, buraya gittiğinizde, çok belirgin antik kalıntılar bulmayı beklemeyin. Hatta, gitmeyin bile diyebilirim, çünkü resmi kazı çalışmaları halen devam ediyor.

Buranın limanı olan “Nation” ziyaret etmenizi önereceğim yerlerden. Ama, Nation bölümünde, halen resmi kazı çalışmaları devam ediyor, şu anda görülebilecek çok fazla şey yok.

About The Author

Number of Entries : 235

Leave a Comment

LÜTFEN GEREKLİ ALANI DOLDURUNUZ *

© 2011 Powered By FSM FSM Team

Scroll to top