Anasayfa / S.S.S / İNTERNET HİZMETLERİ / Fatura harcamalarımı kontrol edebilmem için faturalarımla ile ilgili bir üst sınır belirleyebilir miyim?

Fatura harcamalarımı kontrol edebilmem için faturalarımla ile ilgili bir üst sınır belirleyebilir miyim?

Toplam 200.000’in üzerinde abonesi olan işletmecilerden hizmet alan abonelerin, yüksek faturalarla karşılaşmalarının önlenmesi ve fatura tutarlarını kontrol edilebilmelerinin sağlanması amacıyla 01.07.2013 tarihinden itibaren fatura üst sınır uygulamasının hayata geçirilmesine karar verilmiştir. Bu tarihten itibaren Fatura Üst Sınırı Uygulaması ile, fatura üst sınır değerinin 100 TL veya bu değer yanında işletmeciler tarafından abonelere sunulabilecek alternatif fatura üst sınır değerleri arasından tercih yapabileceklerdir. Söz konusu uygulama ile aboneler tercih edilen üst sınıra ulaşıldığında, ulaşılan fatura üst sınır değeri ve güncellik bilgisi sağlanarak işletmeciler tarafından bilgilendirilecek ve fatura tutarlarını ücretsiz olarak sorgulayabileceklerdir. Bu imkandan yararlanmak için abonelerin işletmecilerin çağrı merkezini arayarak hizmetten yararlanmak istediklerini bildirmeleri veya işletmeciler tarafından sağlanacak alternatif yöntemler ile abonelerin taleplerini iletmeleri gerekmektedir.

 

 

KAYNAK: http://tuketici.btk.gov.tr/tr-TR/Sik-Sorulan-Sorular/Internet-Hizmetleri

Hakkında admin

x

Check Also

İnternet servis sağlayıcımı nasıl değiştirebilirim?

İnternet servis sağlayıcınızı değiştirmek için hizmet almak istediğiniz yeni işletmeciye başvuruda bulunmanız yeterlidir. Başvuruda bulunduğunuz işletmecinin tarafınıza teyit araması yapması ve ses kaydının oluşturulmasını müteakip yeni aboneliğiniz başlamaktadır. Bununla birlikte, ...