Çorap Üzerine Mesh Reviewed by Momizat on . Mestler üzerine meshin caiz olmasının şartları arasında; mestlerin bağsız olarak ayakta durabilecek kadar katı olması, içine su almaması ve normal yürüyüşle en Mestler üzerine meshin caiz olmasının şartları arasında; mestlerin bağsız olarak ayakta durabilecek kadar katı olması, içine su almaması ve normal yürüyüşle en Rating: 0
You Are Here: Home » DİNİ » ABDEST » Çorap Üzerine Mesh

Çorap Üzerine Mesh

Çorap Üzerine Mesh

Mestler üzerine meshin caiz olmasının şartları arasında; mestlerin bağsız olarak ayakta durabilecek kadar katı olması, içine su almaması ve normal yürüyüşle en az 12 bin adım (yaklaşık 5 km.) veya daha fazla yürüyüşe dayanıklı olması yer almaktadır. Bu şartları taşıyan çorapların üzerine meshetmek caizdir. Bu nitelikleri taşımayan çorap üzerine meshedilmez.

Bunun yanında, mestler üzerine giyilen çoraplar, ince olup, abdest alırken üzerine meshedildiğinde altına ıslaklığı geçirirse, üzerine meshedilmesinde sakınca yoktur. Mest üzerine giyilen çorap altına ıslaklığı geçirmediği takdirde üzerine meshedilmesi caiz değildir.

 

 

English translation:

Socks on Mesh

not permissible in terms of the mesh on overshoes; Have as much to stand independently of the enchanted, into the water and take at least 12 thousand steps a normal walk (about 5 km.) It is located or to be more resistant to walk. It is permissible to terms with the anointed on the socks. These attributes are not anointed on transport socks.

Besides, overshoes worn over socks, thin is, if you had anointed wetness on the bottom when the ablutions, there is no objection on the anointed. Socks worn over wet under Mester is not permissible if the anointed upon goals.

About The Author

Number of Entries : 235

© 2011 Powered By FSM FSM Team

Scroll to top