Anasayfa / GEZİ / ÇEŞME / ÇEŞME PLAJ VE KOYLARI

ÇEŞME PLAJ VE KOYLARI


Çeşme Ilıca Plajı

ilica-plaji-alaccatii

2 Km`ye yakın uzunluktaki geniş ve beyaz kumlu plajları, nitelikli konaklama tesisleri ve termal olanaklarıyla göz kamaştırıcıdır
Deniz`in içinden kaynayan sıcak termal suları, Ilıca plajını ve yöredeki diğer plajları büyük birer termal havuz haline getirir.
Ilıca`daki büyük, küçük konaklama tesisleri, yoğun bir turist kapasitesinin ihtiyacını karşılayabilecek durumda. Ilıca`nın önemini arttıran en önemli husus, termal olanakları. Birçok küçük, otel ve pansiyonlarda bile kaplıca suyu bulunuyor. Çeşme plajlarının ve özellikle Ilıca plajının en önemli özelliklerinden biri de, kıyıdan denize doğru yaklaşık yüz metrelik bir şeridin insan boyunu geçmeyecek derinlikte olmasıdır. Sığ sularda, özellikle termal kaynaklarla beslenen sularda ultraviyole ışınlarının insan sağlığına çok daha fazla yararlı olduğu bilimsel bulgularla kesinleşmiş durumda. Bunların yanı sıra, bu plajlardan çocukların yararlanma olanakları, sağlık ve can güvenliği bakımından da çok elverişlidir.  Ilıca plajı dünyanın en iyi plajı 7 paljından biridir.


 

Çeşme ALTINKUM PLAJI

çeşme altınkum

 

Çeşme  Yarımada’sının güneyinde bulunan Altın Kum Plajı, merkeze 10 Km uzaklıktadır. Kuzey rüzgarlarına kapalı olan bu 3 km’lik plaj eşsiz kumsalı ile ziyaretçileri büyülemektedir. Altın Kum Plajı açık denizlere bakması sebebiyle normalden daha soğuk bir suya sahiptir. Adını kumsalının altın rengi kumlarından alır ve dünyada eşine az rastlanan plajlardandır.


Çeşme Boyalık Plajı

boyalik-plaji

Boyalık Plajı yaklaşık 2 km’lik  uzunluğuyla  ve Ilıca’ya benzer kumsalıyla Çeşme yarım Adası’nın kuzeyinde, Ilıca ile Çeşme arasında doğal ve sakin bir plajdır. Boyalık Plajında hakim rüzgar poyraza karşı insan daima zinde kalıyor. Boyalık Plajının hemen bitiminde yer alan Ayayorgi Koyu Beach Clubleri ve Su Sporları ile gece gündüz çeşme eğlencelerinin merkezidir.


 

Çeşme Dalyan (Kocakarı Plajı)

dalyan

Çeşme Yarım Adası’nın kuzey batısında, merkeze 5 Km uzak balıkçılık ve balık restorantları ile ünlü Dalyan Mahallesi’nin hemen girişinde Kuzey ve Güney Rüzgarlarına kapalı tipik bir halk plajıdır.


Çeşme Alaçatı Çark Plajı

alaçatı-çark-plajı

Çeşme Yarım Ada’sının güneyinde ve Altın Kum Plajının devamındadır, Alaçatı Plajlarına kadar ulaşır. Alaçatı’ nın rüzgar sörfüyle ünlenmiş kıyıları, aynı zamanda altın kumsalı ve pırıl pırıl deniziyle fark yaratan Çark Plajında da ev sahipliği yapıyor. Tropikal plajları anımsatan Çark Plajında gün boyu esen rüzgar bunalmadan gün boyu güneşlenmenize olanak veriyor. Çark plajının yanı başındaki koy, dünyanın her yerinden gelen rüzgar sörfçülerinin ve bu konuda eğitim veren sörf okullarının mekanı. Bu sporu yapmasanız da Alaçatı sahillerinde olup rüzgarı bedeninizde hissetmek ve rengarenk sörfleri izlemek insana başka bir keyif veriyor.


Çeşme Alaçatı Piyade Koyu

alaçatı

Çark plajının hemen yanında Çeşme’ nin sevilen plajlarındandır  gündüz plajda denize girilip spor etkinlikleri yapılıyor. Geceleri bar, disko ve lokanta olarak hizmet veriyor.


Çeşme Tekke Plajı

alaçatı-tekke

Tekke plajı  Çeşme‘nin içinde olan bu küçük koy, altın sarısı ince kumu ile hayranlık uyandırır. Turkuaz ve temiz denizi Çeşme’nin içinde de deniz keyfini çıkarabileceğiniz yerdir.


Çeşme Çiftlikköy Plajı

Çeşme-Çiftlik-Köy-Plajı

Çeşme Çiftlikköy’ ün içinde  deniz keyfini çıkarabileceğiniz yerdir.
Çiftlikköy, sahilinde yatıp limonatanızı yudumlayıp serinleyip derin bir nefes alabileceğiniz, huzur bulacağınız bir plaj.


Çeşme Ayayorgi Koyu

aya-yorgi-cesme

Çeşme merkezine 1 km uzaklıkta muhteşem bir koydur.  Çeşme’nin en popüler eğlence noktasıdır, iyi müzik dinleyip denizin tadını çıkarabilirsiniz. Çimlerin üzerinde güneşlenebiliyorsunuz. Plajı her sabah 10’da açılıyor ve gece son müşteriye gidene kadar açık kalıyor. Yemyeşil limon bahçelerine sahip. İsteyen başını dinlemek için sessiz bölüme çekilebilir. Çocuk alanı mevcut.  Gündüz plaj keyfi sırasında aperatiflerin tadına bakabilirsiniz.


Çeşme Mavi Koy

cesme_mavi_koy

Çeşme Mavi koyun bir diğer adı akvaryum koyudur. Bu adı doğal bir akvaryum gibi sualtını seyredebileceğiniz büyüleyen berrak sularından almaktadır. Su yüzeyinden deniz gözlüğü ile 20 metreye kadar net şekilde izlenebilmektedir. Ortalama derinliği 8 metre olan koyun derinliği 1 metreden başlayarak koyun ağzına doğru 25 metreye kadar çıkar Profesyonel DJ ve animatörler eşliğinde sınırsız eğlence, müzik ve dans keyfi.
Bu koyun eşsiz mavisi ve deniz dibinin fevkalade temiz tabiatıyla, yazın sıcak ve neşeli ortamında, kendinizi mutlu edin.


Çeşme Eşşek Adası

cesme_esek_adasi

Eski adıyla “GONİ” olarak bilinen günümüzün Eşek Adası Çeşme`den bir saat uzaklıkta, temiz koyları ve konuksever eşekleriyle günübirlik yat gezintileri için ideal bir yerdir. Doğal konumu itibariyle kuzey rüzgarlarına kapalı olan koylarında sualtı ve su üstü sporları yapmaya çok elverişlidir. Adanın tamamı maki ile kaplıdır ve üzerinde yaşayan eşeklerin yaşayabilmesi için rüzgarla çalışan bir tatlı su kuyusu bulunmaktadır. Bahar aylarında yolunuz düşerse sizleri yaban nergisleri, katır tırnakları ve kekiklerin sarhoş eden kokusuyla karşılaşırsınız. Ada tamamen turistik amaçlara hizmet etmekte olduğundan ve Milli Parklar kapsamında olduğundan gece konaklaması mümkün değildir. Adada eşeklerden başka, yaban domuzu ve yabani tavşan bolca bulunmaktadır. Eşekler ve tavşanlar fotoğrafçılara diledikleri kadar pozu marul ve karpuz kabuğu karşılığında sunmaktadırlar.


Çeşme Makri Adası

makri adası

Çeşme Makri Adası Dalgıçların sevdiği mekanlardan biridir. Adanın kuzey batısında Yatak Odası olarak adlandırılan minik bir ada bulunmaktadır. Bu isimle anılmasının sebebi duvar renginin kırmızı, zeminin beyaz kumlarla örtülü muhteşem bir su altı mağarasına sahip olmasıdır. Burada yüzmek size açık denizde yüzme hissi uyandıracaktır.


Kaynak:cesmecity.com

Hakkında admin

x

Check Also

KIRIKLAR CEZAEVİ ÇAPRAZI-ANAYOL ÜZERİ – PARSELLİ SATILIK

KIRIKLAR CEZAEVİ ÇAPRAZINDA ANAYOL KENARI 2B ARAZİSİ ( İlanda m2 düzeltilmesine sistem müsaade etmediği için düzeltme burada yayınlanmaktadır.) 4 PARSELDİR HER PARSEL: 500 m2  HOBİ BAHÇESİ OLARAK KULLANIABİLİR:  125.000 TL PAZARLIKLI ELEKTRİK VE ...